Divadlo Minor - představení Tramtárie

12.06.2024

Blíží se konec školního roku a k tomu neodmyslitelně patří školní výlet, ten náš byl tentokráte za kulturou.

Je středa 12. června a všech pět ročníků se spolu se všemi pančelkami setkává na vlakovém nádraží v Sedlčanech. Následuje cesta vlakem do Prahy, krátká dobrodružná zastávka v tunelu před Hlavním nádražím a už se vyloďujeme a ubíráme přes Václavské náměstí do Vodičkovy ulice, kde na nás čeká představení Tramtárie v divadle Minor. Noříme se do říše nonsensu a bystříme smysly pro nesmysly, všude je spousta slov, rýmů, barev, zpěvu, smíchu, někdo se zjeví, někdo proběhne, zmizí … a my jsme součástí toho všeho. Jak to asi všechno může skončit?

Po představení následuje divadelní dílna Tramtarará…kvák! A i když už jsme unavení, hrajeme si, blázníme, improvizujeme, rýmujeme, rapujeme, jsme voice bandem … a pak se s chutí naobědváme, dáme si výtečnou zmrzlinu ve Světozoru a odpočineme si na hřišti ve Františkánské zahradě. A pak už hurá domů. Ve vlaku se rozjíždí několikero karetních her, dojídají se svačinky, někomu dokonce padají víčka a než se nadějeme, jsme zpátky v Sedlčanech.

A co nás napadalo při hodnocení dnešního představení?

"Bláznivý."

"Fantazie."

"Hodně se tam zpívalo a hrálo."

"Tak trochu o ničem."

"Blbiny bez většího záměru."

"Žádný princ neprobudil princeznu, zkrátka to bylo o ničem…"

"Bylo to super! Až na to divadlo."

…hmmm….ale proč na to tedy vlastně chodíme?

"Baví nás to! Rádi si hrajeme! Rádi děláme věci jen tak! Tvoříme! Objevujeme!"

A taky jsme se dozvěděli, že… "popletený pták řekl kvák" a "Každý pátek na hlavu si dám sýrový plátek." a za to to určitě stálo!