Atletický trojboj

22.05.2024

Atletického trojboje v Sedlčanech jsme se letos zúčastnili úplně poprvé. Ne, že bychom nějak usilovně celý rok trénovali skok do písku, běh na 50 metrů a hod krikeťákem... ale spíš jsme to chtěli vyzkoušet (no a taky si tak trochu poměřit síly s někým jiným než mezi sebou).

Středeční den začal ranním telefonátem s dotazem od organizátorů, zda do Sedlčan vůbec dojedeme - vzhledem k tomu, že počasí nevypadalo moc příznivě. Na obou stranách telefonní linky bylo chvilku cítit takové to napětí - my jsme připraveni, snad se nečeká, že to kvůli pár kapkám deště vzdáme... Brzy se vyjasnilo, že nastartovanost tento trojboj podniknout byla na obou stranách dychtivá a už do třiceti minut se všichni setkáváme na Tavernách v Sedlčanech.

Celé dopoledne proběhlo v přátelské a povzbuzující atmosféře, s pozitivními komentáři na naměřené výkony, tipy na to, jak a co vylepšit, aby se případně zadařilo skočit ještě o pár centimetrů dál. Fronta u nástěnky s výsledky byla velká, v očekávání toho, jak se kdo umístil a na jaké místo svými výsledky posunul i svou školu.

Při vyhlášení se na stupínek vítězů dostali celkem čtyři žáci, což pro ně samotné i pro nás všechny byl velký úspěch i zážitek.